Konferencja naukowa „Palmyra – królowa pustyni. 50 lat polskich wykopalisk w Palmyrze 1959-2009”

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW im. K. Michałowskiego, Instytut Archeologii UW oraz Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego mają zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencję naukową poświęconą badaniom archeologicznym w Palmyrze w Syrii.

Konferencja „Palmyra – królowa pustyni” została przygotowana na jubileusz 50-ciolecia polskich badań archeologicznych w tym mieście. Głównym celem tej konferencji jest podsumowanie dotychczasowych osiągnięć pracujących tam archeologów oraz wyznaczenie nowych kierunków badań archeologicznych na terenie Palmyry i jej okolic.

Wykłady będą odbywały się w od poniedziałku 6 grudnia do środy 8 grudnia 2010 r. na terenie Campusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego.
Szczegółowy rozkład odczytów znajdziecie państwo tutaj.

Serdecznie zapraszamy!