Konferencja na temat miast grecko-rzymskich

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji “Greco-Roman Cities at the Crossroads of Cultures” organizowanej przez Katedrę Historii Architektury, Sztuki i Techniki Politechniki Wrocławskiej przy współudziale Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW oraz Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Międzywydziałowego Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.

Konferencja odbędzie się w rocznicę 20-lecia Polsko-Egipskiej Misji Konserwatorskiej w Marina el-Alamein, w Egipcie. Mogą w niej wziąć udział przedstawiciele wielu dyscyplin naukowych: archeolodzy, architekci, religioznawcy, historycy, konserwatorzy i inni badacze zajmujący się stanowiskami archeologicznymi i miastami zajmującymi podobne miejsce w historii i kulturze świata starożytnego.

Konferencja odbędzie się w dn. 15–18 września 2015 r. we Wrocławiu.
Rejestracja trwa do 15 kwietnia 2015 r.

Więcej informacji, a także terminy i warunki rejestracji: greco-roman-cities.pdf