Konferencja „Życie w Palmyrze, życie dla Palmyry”

W dniach 21–22 kwietnia 2016 roku odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim międzynarodowa konferencja pod tytułem „Life in Palmyra, life for Palmyra”. Jej organizatorami są Instytut Archeologii UW i Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego, we współpracy z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.
Podczas konferencji wystąpi ponad 30 naukowców specjalizujących się w badaniach nad starożytną Palmyrą. Reprezentowane będą zarówno międzynarodowe misje archeologiczne pracujące przez wiele lat w tym mieście, w tym misja CAŚ UW, jak i badacze syryjscy.
Konferencja jest poświęcona pamięci wieloletniego dyrektora palmyreńskiego muzeum Khaleda al As’ada. W trakcie konferencji jego imieniem zostanie nazwana jedna z sal Instytutu Archeologii UW.
Czwartek, 21 kwietnia 2016 r., godzina 9.00
Pałac Kazimierzowski, sala im. J. Brudzińskiego