Dział wydawniczy

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego publikuje czasopismo Polish Archaeology in the Mediterranean oraz monografie poświęcone rezultatom badań wykopaliskowych oraz prac restauracyjno-konserwatorskich prowadzonych przez CAŚ UW w Egipcie i Sudanie oraz w Syrii, Libanie, Jordanii, na Cyprze, w Iraku i Iranie, a także w Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, Omanie, Armenii i Gruzji. Prowadzone są serie wydawnicze: PAM Monograph Series, PCMA Excavation Series oraz Studia Palmyreńskie (poprzednio czasopismo), wydawane są także okazjonalne publikacje naukowe i popularno-naukowe.

Materiały zakwalifikowane do publikacji w ramach wydawnictw CAŚ UW przez członków Komitetu Redakcyjnego oraz międzynarodowej Rady Redakcyjnej podlegają procedurze recenzji przez grono niezależnych ekspertó. Materiały poddawane są również korekcie językowej i stylistycznej, a także ocenie technicznej pod kątem standardów przyjętych w publikacjach CAŚ UW.

Kierownik działu oraz redaktor naczelna PAM
Mgr Iwona Zych
(II piętro, pokój 212)
tel. (+48) 22 55 31 309