Przyznano stypendia „Ita Fund”

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne stypendia Ity Pluty-Plutowskiej trafiły do:

1. Bartosza Wojciechowskiego, studium doktoranckie Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Temat rozprawy doktorskiej: Państwo, społeczeństwo i gospodarka. Królestwo Makurii w XII w. w świetle staronubijskiech tekstów dokumentarnych z Qasr Ibrim (promotor dr. hab. prof. UW Adam Łajtar)

2. Marty Sankiewicz, studium doktoranckie Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Temat rozprawy doktorskiej: Ikonografia królewska w światyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Relacje Hatszepsut i Totmesa III: symbolika stron świata, orientacja postaci i hierarchia atrybutów w przedstawieniach współwładców (promotor dr. hab. prof. UAM Rafał Koliński).

Laureatom gratulujemy!