KONFERENCJA: Red Sea VIII: Coveted Treasure

Centrum Archeologii Śródziemnomor-
skiej UW organizuje kolejną edycję konferencji Red Sea VIII. Odbędzie się ona w Warszawie w dniach 4–9 lipca 2017 roku.

Motywem przewodnim konferencji, wokół którego osnuto tematy czterech głównych paneli konferencji będą „upragnione skarby”, czyli bogactwa naturalne. To ich wydobyciu i obróbce, a także wynikającej z tego wymianie handlowej region Morza Czerwonego zawdzięcza swój rozkwit na przestrzeni wielu wieków.

Międzynarodowe konferencje Red Sea odbywają się co dwa lata, goszcząc w różnych ośrodkach. Gospodarzami poprzednich konferencji były British Museum, University of Southampton, University of Exeter (Wielka Brytania), University of Tabuk (Arabia Saudyjska) i University of Naples “L’Orientale” (Włochy).

W Pierwszym cyrkularzu znajdują się szczegółowe informacje o planowanych panelach i sesjach, zaś w Formularzu rejestracyjnym podane są szczegóły dotyczące terminów i warunków.

Konferencja Red Sea VIII będzie poprzedzona innym wydarzeniem organizowanym przez Projekt Ajnuna prowadzony przez CAŚ UW. Będzie to konferencja: The Arabian Red Sea Route, która odbędzie się 3 lipca 2017 roku.